Máte nějaké dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme též na následujících kontaktech.

Telefon577 102 759
Mobil777 124 706
ICQ132 524 261

Podle výrobců

Novinky do emailu
Nechte si posílat novinky do emailu?
Třapatka nachová - kořen, extrakt 50 ml (Echinacea Purpurea radix)


Třapatka nachová - kořen, extrakt 50 ml (Echinacea Purpurea radix)


139,00 Kč s DPH

Množství:

Skladem

Více informací

Je jedním z nejlepších přírodních imunostimulačních prostředků. Zabíjí bakterie a viry, redukuje alergie a silně posiluje náš nespecifický imunitní systém, jehož včasná reakce na viry je rozhodující v době epidemií podzimních nemocí.

 

Aktivuje produkci buněk, které jsou v těle odpovědné za imunitní odpověď (granulocyty, magrofágy, T-lymfocyty, NK buňky). Tato indiánská léčivka obsahuje nejvíce aktivních látek v kořeni, menší množství také v květu. Echinacea má okamžitý nástup reakce. Síla reakce je podmíněna velikostí dávky a dobou podávání. Vhodné je třapatku používat preventivně, účinná je však také při již probíhající nákaze, kdy má téměř okamžitý účinek. Echinacea je jednou z mála bylinek, které účinkují také proti onemocněním virového původu. Dále působí proti plísním a nejrůznějším zánětům. Ne zcela správně lze o třapatce říci, že je silným přírodním antibiotikem. Do dnešní doby nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky, nebo interakce s léčivy. Tinkturu lze použít zevně na špatně se hojící hnisavé rány, ekzémy, proleženiny, popáleniny a bércové vředy. Indikace byliny: vysoce účinný při chřipce a nachlazení stimuluje imunitu netoxický - šetrný pro děti bez omezení věkem nevytváří se na něj rezistence snadná a praktická aplikace bez předpisu Kontraindikace: Nejsou známy případy nežádoucích interakcí na léky či potravinové doplňky. Nejsou známa omezení v době těhotenství, nebo při kojení. Nežádoucí účinky: nejsou známy případy předávkování ani jakýchkoliv nepříznivých účinků. Při zvýšené náchylnosti k alergiím je vhodné aplikovat v kombinaci se šišákem bajkalským. Podmínky pro dosažení maximálního účinku: preparát musí být podán na počátku projevů choroby. aplikujte v jedné fázi 5-6 dnů, pak přerušit na 2 dny. celková doba léčby nemá být kratší než 5-6 týdnů. Při předávkování může dojít ke zvratu účinku tj. imunosupresi. (Např. při jednorázovém podání několika balení.) Při perorálním podání je však toto riziko minimální.

 

Je jedním z nejlepších přírodních imunostimulačních prostředků. Zabíjí bakterie a viry, redukuje alergie a silně posiluje náš nespecifický imunitní systém, jehož včasná reakce na viry je rozhodující v době epidemií podzimních nemocí.

 

Co je Echinacea

Echinacea purpurea, česky Třapatka nachová, je nejznámější léčivou rostlinou současnosti. Patří mezi sedmikrásky a má světlefialový květ ve tvaru šišky na konci dlouhého stonku. Název má původ v řeckém slově „echinos“, neboli ježek, pro svůj tvar květu s bodlinami.
Bývá také někdy nazývána také Rudbekie nebo "indiánská šiška", první zmínky pocházejí z amerického kontinetu, kde byla užívána k medicínským účelům již před 200 lety.
Nejcennější je čerstvé šťáva, ale v té při styku s kyslíkem rychle dochází k nežádoucím enzymatickým změnám, a proto je nejlepší části rostlinky louhovat.
Získaná droga je netoxická, nejsou známy žádné kontraindikace ani nežádoucí účinky, nicméně se užívání nedoporučuje v pokročilejších stadiích těhotenství.

 

Účinky a vlastnosti

Léčivé účinky jsou velmi všestranné a dobře ověřené. Extrakt obecně výrazně posiluje imunitu a má antibiotické účinky nejen proti bakteriím, ale i některým virům. Následující soupis vlastností a účinků je zkrácen a zdaleka nepostihuje široké spektrum záběru, který vycházejí z vlastností přípravku daných jednou úžasnou rostlinkou. Svou obsažností může na někoho působit až neuvěřitelně, není to ale přípravek "účinný úplně na všechno", uvedené aplikace jsou doložitelné a ověřené praxí.

 

 • uvolňuje křeče žlučníku

 • zlepšuje cirkulaci krve i ve vlásečnicích

 • má protizánětlivý účinek na sliznice trávicího traktu

 • zklidňuje CNS (centrální nervovou soustavu)

 • pomáhá při střevních kolikách

 • eliminuje migrénu

 • uvolňuje zduřelé lymfatické uzliny

 • pomáhá při senné rýmě

 • vyplavuje z organizmu toxické látky, hlavně těžké kovy a smogové části

 • upravuje vegetatívní poruchy

 • dobře hojí staré rány a proleženiny

 • regeneruje celý organizmus

 • podporuje tvorbu bílých krvinek

 • zvyšuje imunitu

 • pomáhá při dětském astmatu

 • vytváří bariéru proti virovým nákazám – posiluje buněčný obal

 • má silný protichřipkový účinek

 • účinkuje proti ekzémům a plísním

 • snižuje hladinu cukru v krvi

 • snižuje hladinu cholesterolu

 • má antisklerotické účinky

 • zabraňuje vzniku buňkového šoku

 • hojí omrzliny, pooperační rány a jizvy

 • eliminuje všechny lymfatické těžkosti

 • účinkuje proti septickým procesům, mastitídě, hnisání, nefritidě a problémům podobného charakteru

 • zabraňuje vzniku škodlivin ze záření a chemoterapie (např. rtg vyšetření, rtg terapie, CT)

 • pomáhá vyplavovat rozpadné látky z těla po jejich aplikaci

 • redukuje projevy alergií

 • tlumí vnímání bolesti

 • působí jako afrodisiakum

 • má kancerostatické působení podobného účinku, jako Interferon

 • zlepšuje obranyschopnost a odolnost organizmu

 • posiluje biologickou imunitu

 • výborně se osvěčil při žilní nedostatečnosti – křečových žílách

 • na bércové vředy se používá ve formě ředěné tinktury nebo masti

 • v kombinaci s dalšími preparáty působí antirevmaticky, protizánětlivě, zejména u močových cest a chorob ženských orgánů

 

Aplikace a dávkování

Dávkování: Děti 5 – 10 kapek 3x denně, dospělí 15 – 25 kapek 3x denně. Před rtg vyšetřením, rtg terapií a chemoterapií je vhodné dávky zdojnásobit. Maximální doba užívání: je 6 týdnů, pak je nutno užívání na měsíc vysadit, při opravdu dlouhodobém a nepřerušovaném podávání by mohl přípravek začít působit negativně na játra. Preventivní kůra: 3 x denně 20 kapek, při začínající chřipce 50 kapek. Při rozvinuté nemoci: každé 3 hodiny 1 lžičku první 3 dny, další 3 dny 4x denně a pak až do uzdravení 3x denně. Extrakt je spouštěč nespecifického imunitního systému, žádný podpůrný prostředek! Musí proto být aplikován do 18 hodin od prvních příznaků nemoci. Nedoporučuje se užívat při vysokých teplotách.

 

Jako antibiotikum?

Echinacea je často nazývána přírodním antibiotikem, protože se podobná svým působením penicilinu, a to i pro rozsah svého záběru. Může potlačovat široké spektrum virů, bakterií a plísní.
Stejně tak, jako u penicilínu, záleží na tom, jak se organizmus k účinným látkám postaví, nicméně při podobných účincích je léčba rostlinným přípravkem k organizmu selektivní a šetrná.
Echinacea obsahuje látku echinacein, který reaguje s enzymem hyalurinadase, který vylučují mikrobi, aby snáze prošli tkaní a způsobili infekci. Studie této látky naznačují, že je velmi efektvivní ve snižování frekvence a závažnosti nachlazení a chřipek.
Je zajímavé, jak látky obsažené v Echinacei působí: jedny mají antibakteriální a protiplísňové působení – selektivně zpomalují rozšiřování bakterií, narozdíl od jejich okamžitého zabití (všech) antibiotiky, jiné složky zvyšují množství fibroplastů (buněk zopodvědných za rozvoj spojující tkáně) a tak pomáhají stimulovat vývin tkáně nové.
Na rozdíl od jedné chemické směsi, jednoho mechanizmu působení, echinacea pracuje mnohaúrovňově a pomáhá tak tělu pomoci si samo – což je nejúčinnější a nejbezpečnější metoda uzdravování.


Z rostlinky se získávají silice, ß-sitosterol, mastné kyseliny palmitová a lonolová, fenolické látky (kyselina kávová, echinaakosid), polysacharidy.
Polysacharidová frakce extraktu zvyšuje nespecifickou imunitu a má výrazné protivirové a bakteriostatické účinky. Nedávné získání protinádorové substance – pentadecadienu o tuto rostlinu výrazně zvýšilo zájem, nejen v léčitelských kruzích.


Indikace: adaptogen, antialergikum, antidiabetikum, antivirotikum, antisklerotikum, antireumatikum, antigeriatrikum, antioxidant, imunostimulátor, profylaktikum, spazmolytikum.
Aktivizuje imunitní systém - stimulací produkce T-buňek (fagocytóza), lymfatický systém (lymfocitální aktivita) a buněčnou respiraci namířenou proti nadorovým buňkám. Potlačuje vyměšování enzymu hyalurinadase (pozn.př. – ten zvyšuje prostupnost tkáně, takže se používá v některých lécích na rychlejší vstřebávání účinné látky a také jej používají některé viry, aby se mohly v tkáních rychleji pohybovat).
Kořeny obsahují množstí cenných látek, především 1% echinacosidu, 1,5% silice, inulin, pentosany, polyiny, polyeny, vyšší mastné kyseliny, deriváty kyseliny kávové, pyrrolizidinové alkaloidy, isobutylamidy, polysacharidy, třísloviny, steroly a flavonoidy.

 

Historie


Echinacea má poměrně dlouhou historii, jako léčivou bylinku ji používali američtí indiáni na různé záněty, infekce a k hojení ran. V 18. století byl přípravek z Echinacei ve Spojených státech amerických široce předepisovaným lékem proti zánětům. Do Evropy byla poprvé přivezena před 300 lety. Zájem o tuto rostlinku opadl přibližně v 50. letech minulého století, kdy byla objevena a nasivně nasazena antibiotika. I když popularita Echinacei klesala, dále se používala zejména v Německu, kde se jí léčily virové infekce a zánětlivé stavy. Před nedávnem začala prožívat a prožívá své „znovuzrození“, protože čím dál tím více lidí dává přednost fytoteraputické léčbě, která je k organizmu šetrnější a ohleduplnější při stejném efektu.

 

Americký příběh


Všichni, kdo se zajímají o historii medicíny USA, znají Johna Uri Lloyda (1849-1936). Vytvořil 379 specifických léků odvozených hlavně z amerických léčvých rostlin používaných ekletickými lékaři.
Termín "ecletic" vymyslel Constantine Samuel Rafinesque (1784 - 1841), lékař a lékárník žijící mezi původními američany, a to při pozorování jejich používání léčivých rostlin.
Rafinesque používal slovo "ecletic" pro označování těch lékařů, kteří používali cokoliv, o čem se zjistilo, že je pro pacienty prospěšné (samotné slovo "eklego" pochází z řečtiny = vybrat si z). Ekletikové praktikovali filozofii "vyrovnání se s přírodou", učili se od ní a využívali konceptů jiných neoficiálních škol. Byli proti technikám pouštění žilou, chemickému čištení a používání rtuťových směsí běžných mezi "konvenčními" doktory té doby.
Nicméně John Uri Lloyd nebyl jen lékař a lékárník. Byl to i učitel, filantrop, vynálezce a plodný autor. Napsal 5000 článků, 6 vědeckých prací a 8 novel. Se svým bratrem vytvořil knihovnu a muzeum v Cinncinnati. V současnosti má knihovna čtvrt milionů titulů a je to jedna z nejdůležitějších knihoven o rostlinách na světě.
Lloyd v roce 1904 provedl pro Echinaceu neuvěřitelnou předpověď:
„To, co si pomalu získávalo svou pozornost, se neústupně dere stát se zjveným. Je pravděpodobné, že v čase, který přijde, bude náruživě vyhledávána a široce používána, protože to není jedna z mnoha, které vylezly na povrch, které jsou pak důmyslně a rafinovaně potlačovány a následně odsunuty z dohledu a z mysli.“ Doba, o které psal, je velice blízká minulost.
Pokud se rychle podíváme do minulosti, zjistíme, že byla nejvíce rozšířena a používána americkými lékaři před adventem antibiotik. Sulfa-drogy se objevily v roce 1920 a penicilín v 1940. Ještě než byla zavedena antibiotika, lékaři běžně používali přípravky z echinacei při léčbě těžce léčitelných stavů jako gangreny, tuberkulozy, záškrtu a jiných vážných onemocněních. S antibiotiky v USA echinacea upadla do temnoty, ale dnes jsou produkty z echinacei zdaleka nejprodávanějšími rostlinnými přípravky na severoamerickem trhu.


Evropský příběh


Do 30 let minulého století se v Evropě pro výrobu léčiv používal jen druh Echinacea angustifolia. Kvůli přetrvávajícím nedostatečným dodávkám z USA se na konci třicátých let Dr. Gerhard Madaus, zakladatel společnosti Madaus GmbH – největšího výrobce a dodavatele výrobků z Echinacei v Německu, rozhodl zajet do USA a koupit zde semena pro realizaci vlastní výsetby. Koupil semena Echinacei Angustifolie, ale rostliny, které z nich vyrostly, byly Echinacea Purpurea. Madaus z nich vyrobil zkušební preparáty a testoval je. Výsledkem je, že se většina evropského výzkumu echinacei za posledních 80 let prováděla na purpurei. V 1939 byla Echinacea Purpurea uvedena do medicínské praxe a tím také vstoupila na trh.
V roce 1989 Německá komise "E" určila nadzemní části Echinacei purpurové jako schválené léčivo a 29. srpna, 1992 tento status získal i kořen. Zájem neutuchal a kvůli přesklizovaní některé evropské státy omezily sběr této rostliny a označují ji za ohrožený druh.
Přípravky z echinacei jsou nejprodávanějšími rostlinnými imunostimulanty na evropském trhu. Jen v roce 1994 němečtí lékaři, kteří fytofarmaka běžně předepisují, předepsali přípravky echinacei více než 2 500 000 krát.

 

Složení: extrakt kořene třapatky nachové ve 40% ethanolu

Balení: 50ml

 

 

 

Ve stejné kategorii

Zákaznící, kterým se líbila tato položka, zakoupili také:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první... Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.
Newsletter
Prirodnipomoc.cz © 2010 - 2013 | Powered by Prestashop. Developed by Hucot.com
Akceptujeme