Máte nějaké dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme též na následujících kontaktech.

Telefon577 102 759
Mobil777 124 706
ICQ132 524 261

Podle výrobců

Novinky do emailu
Nechte si posílat novinky do emailu?
Eleuterokok ostnitý kořen (radix Eleuterococcus senticosus)


Eleuterokok ostnitý kořen (radix Eleuterococcus senticosus)


98,00 Kč s DPH

Množství:

Skladem

Více informací

 • Zlepšuje výkonnost, odolnost, psychický stav organizmu

 • Zvyšuje schopnost organizmu odolat zátěži vnějšího prostředí - horku, delšímu chladu, vlivu chemických látek.

 • Používá se jako povzbuzující prostředek při velké námaze, duševním a fyzickém vypětí.

 • Zlepšuje ostrost zraku,

 • Chrání před působením stresů a jiných nepříznivých vlivů prostředí.

 • Tlumení deprese.

 • Užívá se proti arterioskleróze.

 • Upravuje krevní tlak a tep.

 • Působí též preventivně proti chřipce a zkracuje její průběh.

 • Snižuje i odbourává krevní cholesterol a zpomaluje sklerotizaci cév.

 • Výtažek také mírně snižuje hladinu cukru v krvi a působí celkově příznivě při cukrovce, má příznivý vliv na tvorbu enzymů.

 • Posiluje nespecifické obranné mechanizmy organizmu

 • Povzbuzuje a posiluje centrální nervový systém

 • Má schopnost zvýšit fyzickou a duševní výkonnost.

 • Zlepšuje paměť.

 • Příznivě ovlivňuje funkci pohlavních žláz.

 • Upravuje menstruační cyklus.

 • Reguluje činnost oběhového systému včetně srdce a krevního tlaku.

 • Je považován za nejvhodnější prostředek k ošetření nízkého krevního tlaku.

 • Příznivě působí na kožní nemoci a poruchy růstu vlasů.


Keř dosahující výšky 2 - 5 (výjimečně i 6) metrů, připomínající naši ostružinu. Eleuterokok pochází z východní Asie (Dálný východ) a z povodí řek Ussuri a Amuru - jeho domovem je např. Přímořský a Chabarovský kraj, Sachalin a Amurská oblast Ruska, dále Korea, Japonsko a Čína. Má nejsevernější výskyt - kolem 50. st. severní zeměpisné šířky. Pěstuje se hlavně v Mandžusku, Koreji, Japonsku a na Sachalinu.

"Eleuterokok ostnitý patří do stejné čeledi aralkovitých jako ženšen a svým výskytem se zhruba kryje s areálem ženšenu. A co je zvláštní tak i působení eleuterokoku je podobné účinkům ženšenu. Další zajímavostí je, že eleuterokok nepatří mezi tradiční rostliny starobylé orientální medicíny. Jeho mimořádné působení objevili až badatelé bývalého Sovětského svazu, kteří na základě programu Světové zdravotnické organizace prováděli průzkum léčivých a farmakologických vlastností rostlin své země. Při tomto průzkumu nalezli rostlinu nazvanou místními obyvateli "čertův keř" pro přítomnost mimořádně ostrých, tuhých štětin a tvorbu těžko prostupných porostů v tajgách
Dálného východu.

Používání je součástí tradiční medicíny Dálného východu a jihovýchodní Asie. Nositeli účinku jsou glykosidy, tzv. eleuterosidy, velmi blízké účinným látkám žen-šenu které představují 80 procent všech glykosidů v extraktu.

V kořenu bylo zjištěno asi 10 eleuterosidů, vitamíny C a E, celá řada prvků nezbytných pro organismus jako např. bor., vápník, chrom, měď, železo, draslík, hořčík, mangan, sodík, fosfor, stroncium, zinek. Dále obsahuje sacharidy a polysacharidy (škrob, glukózu), silice, vosk, pektiny, antokyany a pryskyřice.

Eleuterokok je v podstatě stimulátorem organizmu, působí především jako rostlinné tonikum, adaptogen a harmonizátor. Jako adaptogen nespecificky zvyšuje obranyschopnost organizmu proti zátěži - stresu (fyzickému, psychickému, chemickému aj.), schopnost vyrovnat se snadněji se škodlivinami nebo nepříznivými podmínkami prostředí. Adaptogeny přispívají k vytvoření souladu mezi duševní a tělesnou činností, ke zvýšení schopnosti koncentrace, tělesné výkonnosti a odolnosti a umožňují překonat únavu a stres.

Používá se na léčbu různých psychických poruch, při neurózách, kardiovaskulárních onemocněních, léčbě cukrovky, při obnově fyzických sil,
jako profilaktický prostředek při infekčních chorobách respiračního systému (chřipka, pneumónie) a profesionálních chorobách pracovníků vystavených nepříznivým vlivům fyzikálního nebo psychického charakteru., při nemocech stáří, a tím i na prodloužení lidského života.

Eleuterokok stimuluje duševní a fyzickou sílu a zmírňuje nedostatky vyvolané nedostatkem ženského pohlavního hormonu, tedy zejména u starších žen, ale např. i u tzv. mužské menopauzy. Protože muži s nemocnou prostatou mají suplementaci estrogenů kontraindikovánu, je pro ně eleuterokok, maralí kořen či ženšen určitým řešením.

U starších lidí rozumné užívání eleuterokoku upravuje tlak a tep, zlepšuje spánek, zvyšuje vitalitu, lidé se cítí vyrovnaně, jsou spokojeni, mají zájem o aktivní činnost. Je také doporučován při rekonvalescenci po těžkých nemocech a po operacích. Příznivě působí v kombinaci s inzulínem proti cukrovce, dále působí proti depresím, proti nízkému tlaku a také proti ateroskleróze.

Eleuterokok je využíván v protinádorové léčbě, snižuje toxicitu protinádorových léků. Při léčbě zhoubných nádorů byl pozorován podle výzkumů sovětských vědců vliv na snížení metastáz a na rozšiřování a růst nádorů. Eleuterokok tedy působí protirakovinně. Podávání drogy brání rozvoji nádorových metastáz, zmírňuje vnější projevy následků ozařování i celkově zlepšuje subjektivní i objektivní stav pacientů s onkologickým onemocněním. Droga též snižuje toxicitu celé řady léků, zvyšuje odolnost organismu při protirakovinových léčebných postupech a má i přímý vliv imunostimulační (zlepšuje odolnost proti nemocem). Zlepšuje také prokrvení srdečního svalu, ale i mozku, takže vlastně slouží jako prevence proti ischémii myokardu a proti náhlým mozkovým příhodám. Ovlivňuje i projevy neurasténie, vedení vzruchu nervovými vlákny i ostrost vidění.

Velmi příznivé účinky a široké spektrum působení činí kořen eleuterokoku velmi efektivní například při stavech slabosti, na doléčování infekčních chorob různého původu, proti virům, při přepracovanosti, vyčerpání, v rekonvalescenci po operacích a po jiných těžkých chorobách.

Eleuterokok tedy není lék v tradičním smyslu ani návyková droga, ale harmonizuje duševní i fyzickou činnost, přelaďuje organizmus k lepšímu soustředění, výkonnosti i odolnosti. Umožňuje lépe překonávat únavu a stres. Někteří vědci zjistili příznivé účinky při lebečno - mozkové bolesti, po intoxikaci narkotiky a také na odolnost vůči vedlejším účinků protirakovinných léků.

Přípravek z eleuterokoku prodávaný jako tinktura, se používá při psychickém a fyzickém přetížení, při rekonvalescenci po infekčních chorobách, jsou dobrou prevencí některých virových onemocnění (chřipky, herpes) zvyšují odolnost organizmu při práci s toxickými látkami nebo v těžkých klimatických podmínkách. Eleuterokok snižuje toxicitu protinádorových léků, zlepšuje paměť a snižuje potřebu spánku. Na olympijských hrách v roce 1980 byl (podle Janči - Zentricha) e. využíván ruskými atlety jako tonikum.


Kontraindikace: Přípravek nepoužívat při enormně vysokém krevním tlaku, poruchách  srdečního rytmu, horečnatých stavech a akutních stavech
infekčních, somatických a systémových onemocnění a stav po infarktu myokardu do tří měsíců po jeho odeznění. K nežádoucím účinkům patří stav předrážděnosti, ale jen velmi zřídka, a mohou se vyskytnout i poruchy spánku. Nespavost a předrážděnost může způsobit zejména při delším užívání. Protože může u citlivých osob vyvolat nespavost, užíváme jej raději jen přes den. Také další odborníci radí užívat eleuterokok "s rozumem", neboť u některtých lidí může vyvolávat tzv. "ženšenovou nemoc", což znamená, že při delším užívání může vyvolat opačné účinky než pro které se užívá. Tento jev je typický pro nadužívání i jiných adaptogenních rostlin jako je klanopraška, ženšen nebo leuzea (maralový kořen).

 

Doporučená příprava a dávkování:  Zarovnanou polévkovou lžíci přelijeme 0,3 l vroucí vody, necháme v zakryté nádobě 20 min. odstát a scedíme. Nálev připravujeme vždy čerstvý. Pijeme 1 - 2 x denně. Na každého nepůsobí eleuterokok stejně.
 

Složení: Eleuterokok ostnitý kořen (radix Eleuterococcus senticosus) 

Ve stejné kategorii

Zákaznící, kterým se líbila tato položka, zakoupili také:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první... Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.
Newsletter
Prirodnipomoc.cz © 2010 - 2013 | Powered by Prestashop. Developed by Hucot.com
Akceptujeme