Máte nějaké dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme též na následujících kontaktech.

Telefon577 102 759
Mobil777 124 706
ICQ132 524 261

Podle výrobců

Novinky do emailu
Nechte si posílat novinky do emailu?
Agaricus blazei - žampión brazilský (90 kapslí)


Agaricus blazei - žampión brazilský (90 kapslí)


690,00 Kč s DPH

Množství:

Více informací

podle tradiční medicíny Agaricus působí příznivě u stavů jako je:

 • prevence a doprovodná léčba nádorových onemocnění
 • podpora při léčbě kožních onemocnění
 • regulace krevního tlaku
 • podpora imunitního systému
 • alergie
 • podpora funkce střev
 • podpora léčby infekcí
 • diabetes
 • reguluje metabolismus lipidů
 • zvýšený cholesterol
 • má hepatoprotektivní účinky
 • podpora růstu kostí

 

Jiné názvy Agaricus blazei Murrill

ABM, žampion brazilský, žampion mandlový, houba slunce, božská houba, královské slunce agaricus, cogumelo medici­nel, cogumelo piedade, cogumelo do sol, sluneční houba, ji song rong (Čína), himematsutake, agarikusutake, kawariharatake

Stručný profil
Agaricus blazei Murrill. (ABM) pochází z brazilského deštného pralesa. V současnosti je také pěstována v různých zemích. Přestože její pozitivní účinky na lidské zdraví byly popsány až v polovině šedesátých let, ABM se rychle stala jednou z nejdůležitějších medicinálních hub. Základní výzkum také ukazuje silný zájem o tento přírodní produkt. Kromě prokázaných protinádorových vlastností houby probíhá také výzkum jejích imunomodulačních, antialergických, antidiabetických a antivirových účinků.
 
Použití testovaná v praxi
 • Léčba alergií a autoimunitních onemocnění
 • Stimulace imunitního systému, ochrana před infekcí
 • Prevence rakoviny u vysoce rizikových skupin
 • Doplňková terapie rakoviny
 • Regulace úrovně cukru v krvi

Charakteristika z pohledu tradiční čínské medicíny:

 • teplota – teplá
 • chuť – sladká, lehce pálivá
 • tropismus – slezina, žaludek, střeva

Účinky podle tradiční čínské medicíny:

 • posiluje Qi celého organismu
 • transformuje hleny, zastavuje kašel
 • zmírňuje křeče
 • vypuzuje červy
 
Poznámky k předpisu
Úvodní dávka pro teenagery a dospělé:

Do tělesné hmotnosti 65 kg:
900 – 1.200 mg extraktu na houbu na den nebo
1.500 – 2.000 mg houbového prášku na houbu na den

Pro tělesnou hmotnost nad 65 kg:
cca 1.800 mg extraktu na houbu na den nebo
2.000 – 3.000 mg houbového prášku na houbu na den

Přesná dávka závisí nejen na tělesné hmotnosti a věku, ale také na typu a vážnosti nemoci. Dávka by měla být sledována během postupu léčby a může být postupně zvyšována, pokud je to třeba. Doporučuje se individuální energetické testování.

Dávky uvedené výše jsou všeobecné referenční hodnoty a mohou být překročeny, pokud je to nutné.

Prášek nebo extrakt:
Užívání prášku nebo práškových kapslí je všeobecně doporučováno jako zcela preventivní opatření. Extrakty nebo kombinace extraktu a prášku jsou používány pro existující nemoci. Samozřejmě jsou možné i jiné předpisy.

Ověřené a testované možnosti kombinací s jinými medicinálními houbami:
 • Léčba alergií a autoimunitních onemocnění: Reishi a Hericium
 • Stimulace imunitního systému, ochrana před infekcí: Coriolus, Reishi, Shiitake
 • Prevence rakoviny a doplňková terapie rakoviny: cílená na typ nádoru
 • Regulace úrovně cukru v krvi: Maitake a Coprinus

 

Vědecká dokumentace
 

Složky Agaricus blazei Murill

ABM je charakterizovaná vyváženou koncentrací cenných vitamínů, minerálů a aminokyselin, stejně jako vysokým podílem polysacharidů. Uvádí se, že jako principielně aktivní složky zodpovědné za terapeutickou efektivitu jsou definovány peptid-glukany, především 1-4-alfa-D-glukan, 1-6-beta-D-glukan, ergosterol jako prekurzor vitamínu D a sloučenina nazývaná A-1.

 
Aktivní principy a oblasti použití
 
Protinádorové a nádor potlačující účinky

Agaricus blazei Murrill demonstrovala v mnoha studiích jasný účinek na růst a ústup nádorů. Toto je primární následek aktivace imunitního systému: makrofágy a neutrofilní granulocyty jsou stimulovány a jejich efektivita ve vztahu k nádorovým buňkám je zvýšena. Cytotoxicita přirozených zabijáckých buněk se ve vztahu k rakovinným buňkám také zlepšuje. To se projevuje aktivací produkce interferonu gama, navozené interleukinem 12. Také nádor potlačující účinky ergosterolu se jeví jako následek zabránění formování nových cév v nádorové tkáni, což omezuje růst nádoru. Tento efekt také vysvětluje dokumentovaný nádor potlačující a antimetastatický účinek sloučeniny A-1 (pyroglutamát sodný) v ABM. A co víc, A-1 umí reprodukovat imunitní odpověď minimalizovanou nádorovou aktivitou, takže má také rakovinu potlačující účinek.

Prevence a doplňková terapie nádorů

Existují náznaky, že ABM může působit proti genetickým změnám na buněčné úrovni již v prvních fázích vývoje nádoru. Již při pokusech na zvířatech byly popsány silné antimutagenní účinky ABM. Zdá se tedy, že ABM se dobře hodí k preventivnímu užívání u osob se zvýšeným rizikem rakoviny. Novější základní studie ukazují možné použití ABM při leukémii. U myší byla identifikována regrese nádoru po podání doplňků ABM, takže houba je doporučována jako možná doplňková léčba v onkologické praxi. Další pokus na zvířatech popisuje antimetastatický účinek beta-glukanových částí ABM. V rámci lékařského výzkumu je použití ABM u pacientů s metastazujícími nádory hodnoceno pozitivně.

Imunomodulace a aktivace imunitní odpovědi

Aktivace imunitního systému látkami v ABM hraje rozhodující roli jak v léčbě nádorů, tak v prevenci chorob, které jsou všeobecně zánětlivé. Vzrůst aktivity fagocytózy působením beta-glukanových částí ABM je charakterizován jako základní mechanismus.

Současně se granulocyty a monocyty ve zvýšené míře pohybují k místu zánětu, kde produkují více a více pro zánět relevantních cytokinů.

Prevence a léčba alergií

Pokusy na zvířatech ukázaly, že doplňková léčba ABM nejen že vede ke zvýšení imunologicky aktivních T-buněk a kapacity jejich fagocytózy, ale také ovlivňuje formování imunoglobulinů. To zpomaluje přecitlivělost na antigeny a ABM se tak stává důležitou preventivní látkou pro alergické reakce. Je také popsán vliv na uvolňování histaminu žírnými buňkami, což vede ke snížení anafylaktických reakcí.

Antivirové a antibakteriální vlastnosti

Výzkum antivirových účinků látek obsažených v ABM je stále v plenkách. Nicméně existují slibné indikace možného pozitivního vlivu na virové infekce inhibicí reprodukce viru v počáteční fázi. Toto bylo již demonstrováno na viru obrny in vitro. Existují také počáteční výsledky možných mechanismů pro virus Hepatitis C v lidském těle.

ABM se jeví také jako účinná proti bakteriálním infekcím. Při pokusech na zvířatech byl pozorován pozitivní účinek na systémovou streptokokovou infekci. Předpokládá se však, že tato ochranná funkce může být vysvětlena aktivací imunitního systému, které bylo popsáno výše. Bez ohledu na to je však ABM doporučováno pro preventivní a doplňkové užívání při bakteriálních infekcích.

Doplňková terapie pro diabetes mellitus

Počáteční klinická studie pacientů s diabetem typu 2 demonstrovala, že doplňková terapie 1.500 mg extraktu ABM může významně zlepšit citlivost na inzulín. To může otevřít novou možnost aplikace této všestranné medicinální houby v indikačním poli, které bylo dříve převážně ignorováno.

Obecné znaky kvality

Je důležité, aby výrobek z medicinální houby měl dokonalou kvalitu, aby byl lidský organismus schopen mít prospěch ze zdraví podporujícího potenciálu medicinálních hub. Odpovědní výrobci získali akreditaci, nezávislé laboratoře monitorují pěstování hub a různé fáze přípravy. Laboratorní výsledky by měly být poskytnuty na vyžádání všem zainteresovaným stranám.

Dalším přínosem k nejlepší možné bezpečnosti výrobku je zpracování suroviny na prášek nebo extrakt v souladu se striktními normami kvality vydanými v Německu, jejichž dodržování je dokumentováno pečetí.

Prášek z medicinální houby, který je vyráběn metodou známou jako metoda zlámaných skořápek (shellbroken), je považován za mimořádně vysoce kvalitní díky dobré biologické dostupnosti. Tato metoda dosahuje mimořádně jemného zrna o velikosti 0,125 mm, což optimalizuje příjem látek obsažených v houbě.

Mezi nejdůležitější složky medicinálních hub patří polysacharidy z čistých hub. Vysoce kvalitní extrakty z medicinálních hub jsou standardizovány podle polysacharidů; optimální hodnota polysacharidů je cca 20% - 30%, protože ta také odpovídá přírodnímu složení hub.
 
 
MycoMedica Agaricus extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!  Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Agaricus je minimálně 20% (200mg/g).

Dávkování:

 • při zdravotních problémech: 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce)
 • kapse užívejte na lačno (min.20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem 
Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Produkt MycoMedica Agaricus je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-11.10.2012-1741.
 
 
 
 
 

Ve stejné kategorii

Zákaznící, kterým se líbila tato položka, zakoupili také:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první... Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.
Newsletter
Prirodnipomoc.cz © 2010 - 2013 | Powered by Prestashop. Developed by Hucot.com
Akceptujeme