Máte nějaké dotazy?

Vaše dotazy rádi zodpovíme též na následujících kontaktech.

Telefon577 102 759
Mobil777 124 706
ICQ132 524 261

Podle výrobců

Novinky do emailu
Nechte si posílat novinky do emailu?
Cicimek datlový, Jujube (Ziziphus zizyphus) 100g expirace 28.2.2017


Cicimek datlový, Jujube (Ziziphus zizyphus) 100g expirace 28.2.2017

Sleva!

34,00 Kč s DPH

85,00 Kč s DPH

sleva 60 %)

Množství:

Skladem

Více informací

Jujube je jedno z nejstarších druhů ovoce, užívané v tradiční přírodní Čínské medicíně již déle jak 4000 let. Z tohoto ovoce se vyrábí celá řada extraktů a sér s širokou škálou využití pro lidský organizmus, my Vám toto nabízíme v přírodní podobě.

Z nejdůležitějších vlastností, kterými Jujube působí na lidský organizmus, musíme zmínit:

  • Přírodní vitamínové tablety
  • schopnost léčit záněty krku
  • podporuje tvorbu krvinek
  • příznivě působí na játra a slezinu.
  • schopnost provádět detoxikaci a zklidnění organizmu
  • je významným pomocníkem pro snadnější usínání

 

Cicimek datlový (Ziziphus zizyphus) patří do čeledi řešetlákovitých a jeho plod je peckovice velká jako menší datle. Podle čínského lékařství má cicimek stabilizující vliv na různé tělní funkce. Cicimek datlový je jedna z tradičních přísad silného ženšenového čaje a proto ho zde nabízíme. Cicimek je pro ženšenový čaj tím nejpřirozenějším sladidlem. Před vařením je dobré slupku cicimku na několika místech podélně nařezat – rychleji nabotná a uvolní více obsahových látek do čaje. Cicimek je příjemné chuti a nemá žádné subjektivně pozorovatelné účinky (kromě těch, které lze pozorovat i u sušených švestek – třeba proti zácpě).

Užívání cicimku bylo až donedávna odůvodněno pouze důvěrou v klinické zkušenosti TČM. Až do roku 2007 totiž nebyly ve vědecké literatuře o plodech cicimku téměř žádné informace. Důvod proč se dosavadní výzkum cicimku tolik soustřeďuje na játra je ten, že v TČM je cicimek tradičním hepatoprotektivním prostředkem. Plody cicimku též obsahují značné množství antioxidačních flavonoidů.

Kromě plodů se k léčení používají i lístky a semínka (jádra pecek). Cicimek je zajímavý tím, že v listech obsahuje peptid zizifin, který dočasně blokuje vnímání sladké chuti.

 

Použití: konzumuje se přímo v tomto sušeném stavu v průběhu celého dne, ale také je vhodný jako doplněk pro vaření mnoha chutných pokrmů. Země původu Čína. Ovoce není uměle doslazované toto je sušené bez pecek, ale pozor je možné , že se tu a tam některá vyskytne a tuto je možné zasadit a vypěstovat i 15 metrů vysokou Jujube.

 

Balení: Sušené ovoce jednodruhové, nesířené - 200 g

Ve stejné kategorii

Zákaznící, kterým se líbila tato položka, zakoupili také:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první... Přispívat mohou pouze registrovaní uživatelé.
Newsletter
Prirodnipomoc.cz © 2010 - 2013 | Powered by Prestashop. Developed by Hucot.com
Akceptujeme